Skip links

Tedavi süreci nasıl ilerliyor?

Fizyoterapist olarak önce şunları kabul ederek sürece yaklaşıyorum:

  • Vücut kendisini tamir edebilir.
  • Kendi başının çaresine bakabilir.
  • Kendisini tedavi edebilir

Benim klinik çalışmalarımdaki hedefim vücudunuza doğru yolu gösterip doğru bilgiler vermek. Örneğin; kırığı vücudunuz iyileştiriyor veya bir kas yaralanmasını ve bağ yaralanmasını. Herhangi bir problemi vücudunuzun toparlayabileceğini bilerek sürece yaklaşıyorum. Fizyoterapi ve rehabilitasyon sürecine yön veriyor ve vücudun kendi içsel mekanizmalarının yapması gerekenleri düzgünce yapması için ortam sağlıyorum.

Sizi tüm dikkatimle dinliyorum.

Sizi tüm dikkatimle dinliyorum. Vücudunuzu benden çok daha iyi tanıyorsunuz. Yaşadığınız sorunla ilgili tüm detayları dinlemeden hiçbir kanıya varmıyorum. Vücudunuzda ne olup bittiğini anladığım andan itibaren bunu size detaylıca anlatıyorum. Kafanızda bir soru işaretinin kalmaması, şikayetinizin sebepleriyle ilgili belirsizliklerin ortadan kalkması için size yardımcı olmaya çalışıyorum.

Bununla birlikte sizi ve durumunuzu detaylıca değerlendiriyorum. Şikayetinizin herhangi bir kötü durumdan kaynaklanıp kaynaklanmadığına dair şüphe duyacağım her değerlendirmeyi yapıyorum. Bir şüphe durumunda sizi ilgili hekime yönlendiriyorum.

Fizyoterapi tedavisi nasıldır?

Her şey yolundaysa -ki çoğunlukla şikayetler kötü bir sebebe dayanmıyor- tedavi sürecine başlıyoruz. Tedavi süreci kabaca manuel terapi ve egzersizden oluşuyor. Egzersiz yapmadan iyileşmek nadiren mümkün oluyor. Manuel terapi ile şikayetlerinizde hafifleme elde ettiğimiz noktada egzersizlere geçiyoruz. Seans içinde yaptığımız egzersizlerden yola çıkarak size, günlük temponuza, ayırabildiğiniz vakte ve tercihlerinize göre ev programınızı oluşturuyorum. Prensip olarak gün içinde 5 egzersizden fazlasını vermiyorum. Genelde verdiğim programı tek seferde 10 dakikadan fazla vaktinizi almayacak şekilde ayarlıyorum.

Ardından seans planlamanızı beraberce yapıyoruz.

Genelde haftada bir görüşüyoruz.

Siz de evde (umuyorum ki) egzersizlerinizi yapıyorsunuz ve seanslar ilerledikçe gelişiminize beraberce tanık olup sizi daha sağlıklı bir yaşama kavuşturuyoruz.

Buraya kadar okuduysanız ve benimle çalışmak isiyorsanız bu formu doldurarak bana ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda beni Instagram‘dan takip edebilirsiniz.